YANGILIKLAR

Kun: 02.05.2020

Тошкент давлат иқтисодиёт университети талабалари ўртасида жорий йил 6-20 апрель кунлари ўтказилган танловнинг “БИРМИЗ: уйда қолиб коронавирусни енгамиз!” йўналишида совриндорлар аниқланди.

“Энг яхши уй шароитидаги ролик” ва “Энг яхши фотосуратлар жамланмаси” номинацияларига белгиланган талабларга (Бунда коронавирусга қарши курашиш бўйича дунёда ва Ўзбекистонда амалга оширилаётган чора-тадбирлар; уйда қолишга, бирлик ва аҳилликка ҳамда уйда бўш вақтни мақсадли, самарали ўтказишга йўналтирилган ғоялар экс эттириш) алоҳида эътибор қаратган ҳолда видео ролик ва фотожамланма (фотоальбом) тайёрлаб тақдим этилиши керак эди.

Ушбу танлов ғолиблари иккита номинация бўйича жами: 5 та 1-ўрин, 5 та 2-ўрин, 5  та 3-ўрин белгиланган. Шундан, “Энг яхши уй шароитидаги ролик” номинацияси учун 4 та 1-ўрин, 4 та 2-ўрин, 4 та 3-ўрин ва “Энг яхши фотосуратлар жамланмаси” номинацияси учун эса: 1 та 1-ўрин, 1 та 2-ўрин, 1 та 3-ўринлар белгиланган.

“Энг яхши уй шароитидаги ролик” номинацияси бўйича тайёрланган 115та видео роликлар қабул қилинди ва Ҳакамлар ҳайъати томонидан иштирокчиларнинг ишланмалари қуйидагича баҳоланди:

I-ЎРИН:

1. Миродилова Дилноза – Иқтисодиёт факультети 1-курс талабаси.

2. Камолова Мадина – Рақамли иқтисодиёт факультети 2-курс талабаси.

3. Ўроқова Дилдора – Иқтисодиёт факультети 1-курс талабаси.

4. Аҳмедов Бунёд – Рақамли иқтисодиёт факультети 2-курс талабаси.

II-ЎРИН:

1. Баходиров Абдулазиз – Иқтисодиёт факультети 1-курс талабаси.

2. Шеримбетов Мўминбой – Корпоратив бошқарув факультети 2-курс талабаси.

3. Собитов Шавкат – Бухгалтерия ҳисоби ва аудит факультети 3-курс талабаси.

4. Бегалова Дурдона – Бухгалтерия ҳисоби ва аудит факультети 2-курс талабаси.

III-ЎРИН:

1. Ахатов Жаҳонгир – Халқаро туризм факультети 1-курс талабаси.

2. Турдибоев Шахзод – Корпоратив бошқарув факультети 2-курс талабаси.

3. Обидов Нодирбек – Корпоратив бошқарув факультети 2-курс талабаси.

4. Рахмутуллаев Камронбек – Корпоратив бошқарув факультети талабаси.

“Энг яхши фотосуратлар жамланмаси” номинацияси бўйича тайёрланган 8та фотожамланма (фотоальбом) қабул қилиниб, Ҳакамлар ҳайъати томонидан иштирокчиларнинг ишланмалари қуйидагича баҳоланди:

I-ЎРИН:

Ражабов Бунёд – Иқтисодиёт факультети 3-курс талабаси.

II-ЎРИН:
Дониев Меҳрож – Корпоратив бошқарув факультети 3-курс талабаси.

III-ЎРИН:
Эгамбердиев Элёржон – Корпоратив бошқарув факультети 3-курс талабаси.

Хабарингиз бор, Республикамизда коронавирус пандемияси шароитида талабаларнинг таътили вақтида уларнинг бўш вақтини мазмунли ўтказишни рағбатлантириш мақсадида Тошкент давлат иқтисодиёт университети талабалари ўртасида жорий йил 6-20 апрель кунлари қуйидаги рукнда танлов эълон қилинди:

1-танлов: “Коронавирус пандемияси натижасида вужудга келадиган глобал инқироз ҳолатларининг республика иқтисодиётига салбий таъсирини юмшатиш” мавзусидаги “Энг яхши мақола”. Ушбу танловга кўра, 5та 1-ўрин, 5та 2-ўрин, 5та 3-ўрин ғолиблари аниқланиши керак. Танлов бўйича талабалар томонидан ёзилган 58та мақола қабул қилинди ва Ҳакамлар ҳайъати томонидан баҳоланиб, қуйидагилар ғолиб деб топилди.

 

I-ЎРИН:
1. Авазов Нуриддин – Иқтисодиёт факультети 2-курс талабаси.

2. Зиёдуллаев Наврўзбек – Бухгалтерия ҳисоби ва аудит факультети 1-курс талабаси.

3. Остонов Мехриддин – Магистратура бўлими 1-курс магистранти.

4. Усмонов Бунёд – Магистратура бўлими 1-курс магистранти.

5. Турсинбоев Азизбек – Магистратура бўлими 1-курс магистранти.

 

II-ЎРИН:
1. Ғофуржонов Азизбек – Бухгалтерия ҳисоби ва аудит факультети 2-курс талабаси.

2. Самандаров Зухриддин – Магистратура бўлими 1-курс магистранти

3. Набиев Нематулло – Рақамли иқтисодиёт факультети 1-курс талабаси.

4. Халилов Абдуқодир – Корпоратив бошқарув факультети 2-курс талабаси.

5. Бадриддинова Лола – Иқтисодиёт факультети 1-курс талабаси.

 

III-ЎРИН:
1. Алимов Абдуқодир – Корпоратив бошқарув факультети 3-курс талабаси.

2. Ғозиева Заринабону – Иқтисодиёт факультети 1-курс талабаси.

3. Сатторов Мироншоҳ – Иқтисодиёт факультети 3-курс талабаси.

4. Муродов Саидислом – Бухгалтерия ҳисоби ва аудит факультети 2-курс талабаси.

5. Абдуманобов Иброҳимжон – Иқтисодиёт факультети 3-курс талабаси.

 

Барча ғолибларни самимий муборакбод этамиз.